teisipäev, mai 22, 2012

The Charming Month Of May

Kui teil õnnestus olla vahest nii ülemöödunud laupäeva öö paiku internetis, siis võisite ehk näha mingit vihast postitust siinsamas blogis, pealkirjaga "Viha." Umbes veerand tundi pärast kirjutamist peitsin-kustutasin ta ära, nii et kui seda nägite, siis see oli tõeline collectors item. Selle postituse lauluks oli aga järgmine, mis iseenesest ei olegi erti kuri, nii et tema pole seda peitmist ära teeninud: Maikuu on, nagu pealkirjast lugeda võib, ikka väga võluv. Odavat looduslüürikat ma siin kirjutada ei kavatse, minge välja ja vaadake, kui saate, ma arvan, et nii saab parema pildi. VÕi lugege siis vähemalt proffide kevadluulet, kui välja minna ei viitsi. Heh, ma sain aru, et siinkohal on vist ära tehtud igakevadine viide fs-i ühele teatavale kevadluuletusele. Teate küll, õhk on väga värske. Õhk kusjuures kogu aeg värske ei ole, vahel on selline selgelt lämbe ja üleparfümeeritud. Aga see selleks. Mina istun siin ja seal ja kirjutan vahelduva eduga magistritööd. Töö läheb hästi, tänan küsimast.
Mr. Holmes finished examining the fireplace and stood up. "I fear that this murder has been committed with a matrix," said he. "By Jove!" cried I, astonished. I hadn't seen a matrix in action since my schooldays and thus my knowledge on them was somewhat rusty. Still, I tried to wrack my brains to remember something about those wretched things. "An elementary matrix, perhaps?" I finally suggested. "No, I fear that this matrix was not at all elementary, my dear Watson," muttered Holmes. "This matrix has been much more complicated - it seems to be a weakly hyperinvertible matrix, by all accounts, measuring eight times eight, over some finite ring." "Oh," said I, relieved. "But doesn't that make our case practically solved? After all, isn't the number of such matrices finite? We just have to lay all the matrices in front of us, from first to last, and inspect them carefully to see which one was used for the foul deed and then arrest the owner?" I beamed with joy. Holmes sighed. "My dear Watson," inquired he. "How do you plan to find all those matrices?"
See kardetavasti töösse sisse ei lähe, arvatavasti on fanfic magistritöö jaoks liiga ebaakadeemiline. Praegu viin parandusi sisse ja vaatan ikka, kui tore töö mul on. Samas tundub mulle, et see teema on sihuke mitte piisavalt mainstream ja on võimalik, et seda on tülikas artikliks müüa. Millest on kahju, sest nii ei saagi ma kuulsaks ja inimesed ei näegi, kuivõrd tark, tubli ja ilus ma olen. Noh, mis seal ikka. Muidu on asjad enamvähem kenad. Plaanin nii umbes juulikuus välja kolida - kui te teate Tartus mingit mõnusat korterit, mis ka ülearu palju ei maksaks, mis siis vabaneb, siis ehk ütlete. (tore oleks ka, kui ta oleks kesklinnast nii jalutamisteekonna kaugusel, Annelinna-Mõisavahesse enam ei taha, Ropkasse ja Karlova tagumisse otsa ka mitte ja sinna linnajakku, mille nime ma ei mäleta,aga mis Lõunakeskuse juures on, ka mitte) Tööle plaanin ka saada, võimalik, et mu oponendiks saab inimene, kes otsustab, kas mind tööle võetakse. Võinoh, töö asjus olen ma umbes tausta uurinud, konkreetselt kandideerinud veel pole, aga noh, eks näis. Keegi ütles mulle kunagi, et ta ei usu eriti ilusasse soomekeelsesse laulu. Tema kuulaku järgnevat Teised võivad mõistagi ka. Mingil kuradima põhjusel ei tunnista mu blogger lõike.

Kommentaare ei ole: