neljapäev, mai 07, 2009

Žongleerimise kõrge kunstsihuke koomiks siis
Praegu on kuidagi nii väsind olla, et midagi ei jõua. vast võiks end täis juua, panna käsi kellegile õlale ja hakata seletama - saadsaarumamõtlensedaetnohh unistada on vaja. blaa-blaa-blaa.
See ei ole sihuke maailmavaluline väsimus, kus sa raputad jõuetult rusikaid taeva poole, olles tõelise tragöödiakangelase kombel maailma käest lüüa saanud ja kus maailm sind aina madalamale ajab.
Ei ole see ka pikaajalisest tööst ja puhkamatusest tekkinud väsimus.

Ma ei tea, lihtsalt selline füüsiline väsimus. Ja noh, lihtsalt teatav probleem, aga see on vist põhiliselt minu mõjualast väljas. Inshallah? kes teab? ehk veab.

Heh, see läks riimi.

aita mind, anna mulle käsi ja tõmba mind välja. ainult et...millest?

Jagades ka sinuga, armas lugeja, oma muresid ja probleeme, on asi selles, et samal ajal, kui ma olen järgmine semester Grenoble'is, pean ma kirja saama teatavad ained, mis minu kolmaastakuplaanis kirjas on - moodulitega võib ju žongleerida ja seda ma teengi - aga lõppeks taandub asi ühe või kahe õppejõu heatahtlikkusele ja vastutulelikkusele ja sellele, kuivõrd protokoll neid tegutseda laseb - kas nad lasevad üldjoontes teistsuguse aine Prantsusmaal enda aine nime all läbi, et ma ühe või kahe aine pärast lisa-aastat võtma ei peaks? kes teab, kes teab.

Eile käisin Ecot kuulamas. Pidas pika loengu tugeva itaalia aktsendiga. Ilmselt oli tore loeng, aga mulle jäid meelde põhiliselt mingid detailid, mis häirima jäid.
"We might weep over the fact that Anna Karenida commited suicide but no one would weep over a right angle having 90 degrees." mille peale ma tahtsin kommenteerida, et jah, selle üle, et täisnurk miskipärast 90ks kraadiks määrat on, vist väga traagiline pole (kuigi siinkohal ei julge ma pead anda, sest on ju olemas palju loogilisem radiaanmõõt ja seda on üritatud kümnendsüsteemi ka viia, aga see ei puutu asjasse) siis teadupärast Pythagoras, pärast oma kuulsa teoreemi tõestamist oli nii õnnelik ja jumalatele tänulik, et ohverdas sada härga - et põhimõtteliselt võivad matemaatilised tõestused väga esteetiliselt nauditavad olla ja emotsioone luua.
Teine vahva asi oli see, kui keegi küsis umbes midagi sellist, et kuidas on lood virtuaalse reaalsusega ja et kui inimesed seal mingit rolli mängivad - mille peale auväärt Eco kommenteeris, et need on haiged inimesed ja tõi mingi võrdluse pornofilmidega, mida täpselt, ei saanud aktsendi tõttu aru.
Nii et, rollimängijad - teil on põmst Eco enda sõna, et te olete haiged ja väärdunud inimesed.

Mida siis veel olulist? Vahuril on täna sünnipäev, nii et palju õnne talle sel puhul.
Aga muud tähtsat mul ei olegi ütelda.


Või ehk siiski...

1 kommentaar:

Kirjasvig ütles ...

Mitte väga arukas, aga http://www.c-w-g.net/.