neljapäev, jaanuar 03, 2013

2013, 21.sajand

Kujuta nüüd sihukest stseeni.
On aastavahetus ja sina oled kõrtsis, uus aasta juba käib mitmendat tundi. Muusika mängib ja satud tantsima ühe kaunikujulise inimeseloomaga, niiviisi uhkeldavalt ja suhtlevalt, nii et käed ja jalad käivad ja hüpped ja pöörded ja alla-,üles-,edasi- ja tagasi liikumised. Nagu ikka. Varsti võtab ta endal rõivaid ka vähemaks, et  oma ilu rohkematega jagada, ega küünalt saa ometi vaka all hoida.
Mingi hetk enam ei jaksa sa tantsida, sest aastavahetusehetkel sai ülesöödud-ja joodud, halb hakkab suisa ja suundud peldikkuse magu tühjendama. Kui parem hakkab, naased ja näed, et kodanik tantsib nüüd hoopis teise inimesega ja siis teisega ja nii edasi. Mõni aeg hiljem tantsid taga jälle ja siis ta käitub, khm, kuidas seda nüüd ütelda, ebahärrasmehelikult. Ilmselt ta presidendi vastuvõtul presidendiga nii ei käituks, aga arvatavasti oleks tal seal särk ka seljas. Katsub inimesi (sh. sind) ja puha. Mitte et sa väga pahaks paneks, sest, noh, kaunikujuline ja puha. Vahepeal jõuab ta veel mingitele inimestele ligi ajada. (hiljem kuulsin oma poisiohtu tuttavate käest, et vist isegi neile) Toimub veel üht ja teist ja siis pärib ta, kas sa suitsu teed. Ütled, et tavaliselt mitte, aga purjuspeaga vahest ikka. Tema ütleb, et sedasama, lähete siis suitsunurka ja tema läheb suitsu pommima. Tuleb kahe sigaretiga tagasi, sina küsima, et kas tal tuld on. Naeratab tema tobedasti ja läheb pommib tuld. Saabki. Tuleb tagasi, annab sulle ka tuld ja asub siis uurima, et mis masti mehi sa ka oled ja puha. Asudki rääkima, et mis ametit parasjagu pead ja puha.

Ja siis see inimene näikse su vastu huvi tundma hakkavat. Hakkab tegema vihjeid, et kuidas temal oleks sinusugust vaja ja...
Ühesõnaga, see tõbras pakub sulle tööd.


(loo sujuvuse huvides jätsin mõned detailid välja. näiteks selle, kuidas me umbes minut aega üksteisele otsa vaatasime ja siis tema ütles, et täna vist me kuhugi välja ei jõua, mis muidugi homset ei välista, eksole.)

Sihukene algus siis uuele aastale.

Muidu kurdan veel seda, et Kaubamajast ei leidnud ma amontiljaadot ja pidin manzanillaga rahulduma. Loodetavasti oli amontiljaado neil lihtsalt ajutiselt otsa saanud, kui nad selle tellimise  ära lõpetavad, on kole küll. Mulle see Sandeman Golden Sherry meeldib ka, kui sinna jääd panna, aga amontiljaado on mul kodust otsa lõppenud ja too ei lähe mitte, kuidas peaks tsiviliseeritud inimene ilma amontiljaadota hakkama saama?

2 kommentaari:

notsu ütles ...

Massandra Krõmeres (st juriidiliselt korrektne nimi "krimmi heeres", kui nad enam heeres ei tohtind öelda) on minu hinnangul umbes amontillado magususes, ainult veidi krehvisem. Muidu kallim kui seesinane Barbadillo, aga mäe otsas Maximas oli viimati allahindlus ja sai umbes samas hinnas kätte.

väga väga naine ütles ...

see lihtsalt on nii hea lugu.
kolmat korda käin lugemas.

Eriti sõna "tõbras".