esmaspäev, detsember 07, 2009

Akadeemiline üldolukord

Kommenteerime üldolukorda kooli kohta nii:

Prantsuse keel(3EAP): 50% hindest moodustab üks teatav õnnetu essee, mille ma ära esitasin ja kus ma väga põruma ei peaks, siit-sealt mujalt kah punkte juurde, ja ongi üle 50 % koos. Probleemi pole.
Teaduste ajalugu(3AP) : tolle hinde koosnemisest pole mul täpsemat arusaama, aga vist on nii, et 25% tuleb ettekandest (mis mul täitsa hästi läks) ja ülejäänu siis millestkist muust. Kardetavasti eksamist. Eksam näeb välja selline, et antakse ette mingi võigas iidne teaduslik tekst mingilt ürgaja teadlaselt ja mina siis kirjutagu selle kohta analüüs. Sõnaraamatut võin kasutada, väga lohutav see just ei ole. Aga õppejõud näis ülilahke inimesena, nii et tegelikult on ka lootust sealt läbi saada. Ja kui ei saa, pole ka hullu - mul on seda ainet küll matemaatika ajaloo dublandina vaja, aga ilma selleta ajab ka läbi.
Nüüd läheme hirmsamate asjade juurde:
Algebra (9EAP): Esimene kontrolltöö: 8/20. Teine kontrolltöö 6/20. Paradoksaalne on see, et omast arust õppisin ma teise kontrolltöö jaoks rohkem. Hetkel veel traagikat ja nuttu pole, sest kui kontrolltööde keskmine on eksamist kehvem, loeb eksam. Probleem on küsimuses, kuidas oma algebraoskusi sellisele imepärasele tasemele saada, et ma eksamist 10+ punkti kahekümnest välja venitan. Jaa, mina läksin siin ka E-õppele üle. Aga mulle tundubki, et siin kehtib põhimõte: kui läbi said, läks hästi. (kommentaare siit ja sealt: keskmine hinne oli vist 8/20 kuskil; prantsuse keele õpetaja koolisüsteemi kohta: kui te näiteks saate 15/20 - mis on vägavägahea hinne...)
Ja nüüd kõikse võikam:
Funktsionaalanalüüs&Fourier analüüs (9 EAP): Esimene kontrolltöö 1,5/20. Maksimum oli küll 14, aga sellegipoolest kehvasti. Muidugi, tookord ma ei õppinud ka.
Teine kontrolltöö ?/20, kusjuures, kui ma üle nelja punkti saan, on keegi hea hing minu hinde nimel õppejõuga maganud.
Muidugi, õppisin tema jaoks ka ainult ühe päeva, materjalid olid kah vildakad. Ja mõistagi olin ma ainsa ülesandega, mida mul hääd lootused ära teha oli, ohmoon, kretiin, idioot ja muidu lollakas, hakates tõestama ühtlast koonduvust koonduvuse asemel.

Nii. Erasmuse programm tahab, et ma korjaks siit 12 EAP-d - ehk siis, ma pean ühe matemaatikaaine läbi saama. Ühe võin läbi kukkuda. Kui ma mõlemad läbi kukun, on mul tunne, et ma pean vist Erasmuse stipi neile tagasi maksma ja ma ei ole iseenesest väga kindel, kas mind ülikooli sisse jäetakse. Ühesõnaga, väga laiduväärne olukord oleks.
Põnev, mis? Algebraga näivad suuremad lootused olevat - kui ma korra juba 8 punkti sain, peaks ma, eeldusel, et ma õpin nagu hull, olema võimeline oma oskused sellisele tasemele, et ma kümme punkti välja võlun, suutma utsitada küll.
Kui joppab.
FA näib raskem juhus olevat. Tema kohta ei tea miskit loota.
Muide, need kontrolltööd ei ole mingi selline lastelalin, kus küsitakse juba varem tõestatud tulemusi, definitsioone, tõestuskäike vms. kergeid asju. Neis on ise vaja loovalt kohapeal oma teadmiste ja oskustega tulemusi tõestada- tulemusi, mida sa enne tööd näinudki pole. Tuupimisest ei ole seega mingit kasu. Ja sääraseid asju on ikka korralikult ja massiivselt, õudne hakkab juba.
Muidugi, põmst on võimalik, et kui kogu antud teoorias väga hästi orienteeruda, tulevad tõestused kergemini. Selle peale ma lootma jäängi - muidugi, kuidas kogu teooriat endale vesiselgeks teha on juba omaette küsimus. Ilmselt oleks lihtsam, kui eksisteeriks antud valdkonnas minust tublisti pädevam isik, kes mind juhendada võiks, kahjuks näib mulle, et säärased isikud minu tutvusvaldkonnas töötavad kõik juba ülikoolis ja neil on ilmselt kallil pühadeajal midagi paremat teha, kui mind õpetada.
Aga eks me näe. Ma nüüd vaatan natukene algebrat.

Kommentaare ei ole: